Перелік установ НАН України, що прийняли участь у виставці спеціалізованого обладнання та технологій „Наука-виробництву”.
Відділення ядерної фізики та енергетики. Опис експонатів (розробок)
Інститут ядерних досліджень НАН України
Нейтралізатор тритієвий статичної електрики типу НТСЭ. - Пасивні нейтралізатори, призначені для нейтралізації зарядів статичної електрики, що утворювалися на плівкових і листових матеріалах, папері, тканинах і т.п. Принцип дії нейтралізатора типу НТСЭ полягає в створенні біполярних іонів повітря і їх сепарації в електростатичному полі, що утворилося на матеріалі при переробці. Іонізаційний струм з робочої поверхні НТСЭ, не менш, мкА/пог.м - 0,216.
Нейтралізатор статичної електрики тритієвий аеродинамічний типу НТАД. - Аеродинамічні нейтралізатори призначені для зняття електростатичних зарядів з фоточутливих матеріалів та в місцях, де пасивні нейтралізатори технічно не-можливо розмістити. Принцип дії нейтралізатора типу НТАД полягає в створенні біполярних іонів повітря та примусовій доставці їх до зарядженого об'єкта в пото-ці повітря, створеного вентилятором, і сепарації іонів в електростатичному полі поверхні об’єкта. Іонізаційний струм на виході, не менш, нА – 50.
Нейтралізатор статичної електрики тритієвий продувний типу НТП. - Нейтралізатори НТП застосовують для нейтралізації об'ємного статичного заряду, що утворився при пере-робці сипучих діелектричних матеріалів і т.п. Принцип дії нейтралізатора типу НТП полягає в створенні біполярних іонів робочого газу пневмотраспорту і примусовій подачі їх в об’єм в якому транспортується сипучий чи порошкоподібний діелектричний матеріал та сепарації іонів в об'ємному електростатичному полі. Іонізаційний струм з робочої поверхні НТП-8,-16,-24, не менш, мкА: – 25,9, -51,9, -77,8 відповідно.
Прискорювальна нейтронна трубка НТГ-2М - Застосовуються в складі свердловинних генераторів нейтронів для каротажу нафтових і рудних шпар, а також у складі пересувних або стаціонарних генераторів нейтронів. Призначені для генерування нейтронних потоків з енергією 14 МеВ. Нейтронний вихід, н/с - 3.108, Частота нейтронних імпульсів, Гц - 50÷20 000, Мінімальний ресурс роботи, год. – 200.
Інститут прикладної фізики НАН України
Навчальні обладнання, прилади та набори для шкільних кабінетів природничо-математичного напрямку. Для навчальних закладів України було розроблено низка обладнання і наборів для фізики, хімії, біології, природознавства тощо. Ці набори повністю відповідають чинним навчальним програмам МОН України і розроблені з урахуванням нових тенденцій в освіті, що передбачає використання комп’ютерних і інформаційних технологій. |